Policjanci z Płocka zamienili się w pomocników św. Mikołaja, wspierając podopiecznych lokalnego hospicjum

W dzisiejszym dniu, stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Płocku postanowili na chwilę porzucić swoje mundury i wcielić się w role pomocników św. Mikołaja. Wskazali na sympatię stróżów prawa dla tych, którzy są w największej potrzebie, przekazując paczki dla osób przebywających pod opieką Miejskiego Hospicjum Stacjonarnego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku.

Sezon poprzedzający święta Bożego Narodzenia jest okresem wyjątkowym, gdy każda osoba staje się bardziej czuła na cierpienie innych. Funkcjonariusze policji z Płocka, jak również pracownicy cywilni komendy, zebrali w krótkim czasie znaczną kwotę funduszy. Zebrane środki pozwoliły na skompletowanie paczek dla osób pozostających pod opieką Miejskiego Hospicjum Stacjonarnego im. św. Urszuli Ledóchowskiej.

Dzięki hojnej ofiarności mundurowych i personelu Komendy Miejskiej Policji w Płocku, podopieczni hospicjum otrzymali paczki z niezbędnymi do codziennego życia przedmiotami, których zawsze jest niedostatek.

Paczki zostały przekazane bezpośrednio w ręce pani Magdaleny Kwiatkowskiej, Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Płockie. W imieniu wszystkich podopiecznych placówki pani prezes wyraziła wdzięczność i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tę szlachetną akcję.