Dramatyczny wypadek drogowy w sercu miasta Płocka – jedna osoba hospitalizowana

Poranny spokój miasta Płocka został brutalnie zakłócony wczoraj około godziny 9:30. W samym centrum doszło do poważnego zdarzenia drogowego, podczas którego dwie maszyny osobowe kolidowały ze sobą. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia, jedna osoba odniosła obrażenia.

Miejsce wypadku to skrzyżowanie ulic Misjonarskiej i Kolegialnej, gdzie doszło do tragicznego zderzenia. Według sierżanta sztabowego Moniki Jakubowskiej, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, wstępne dochodzenie sugeruje, że 35-letnia kobieta, kierująca toyotą, nie przestrzegała znaku STOP. Ostatecznie do zderzenia doszło, ponieważ kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa 46-letniej kobiecie za kierownicą audi.

W efekcie kolizji to młodsza z kobiet doznała większych obrażeń. 35-letnia mieszkanka Płocka została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala.

Kolizja znacznie utrudniła poruszanie się po centrum miasta. Ruch na skrzyżowaniu był ograniczony do jednego pasa przez kilka godzin po incydencie. Na szczęście, około godziny 12:00, sytuacja wróciła do normy i ruch drogowy został przywrócony na pełną skalę.