Intensywne zimowe warunki na drogach Płocka i okolic – weekend pełen wyzwań dla kierowców

Koniec tygodnia w mieście Płock oraz na obszarze przyległego powiatu przyniósł kierowcom szereg prób wytrzymałości. Ekstremalne okoliczności atmosferyczne spowodowały, że niektóre arterie komunikacyjne były przez kilka godzin niedostępne. W strefie działania płockiej komendy policji miała miejsce seria wypadków, których liczba sięgnęła kilkunastu. Strażnicy prawa zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Sprawiający kłopoty warunki pogodowe, takie jak opady, mroźna temperatura czy sypiący śnieg, stały się prawdziwym wyzwaniem dla kierujących na terenie Płocka i powiatu płockiego. Seria kolizji, które miały miejsce na lokalnych drogach, na szczęście nie doprowadziła do poważnych urazów u uczestników tych incydentów.

Do zdarzeń dochodziło w różnych miejscach. Przykładowo, w Płocku, przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 54-letni mężczyzna prowadzący skodę nie utrzymał odpowiedniego dystansu od jadącego przed nim samochodu i doprowadził do kolizji z mercedesem. Na alei Jachowicza, 50-letni kierowca toyoty, nie respektując zasady pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu, zmusił opla do nagłego hamowania. W rezultacie, 24-letni kierowca opla uderzył w słup oświetleniowy i latarnię. W Wyszogrodzie, 25-latek za kierownicą peugeota wypadł z drogi do rowu, nie dostosowawszy swojej prędkości do panujących warunków.

W trakcie minionego weekendu, policjanci z Płocka zatrzymali kolejnych kierowców, którzy nieodpowiedzialnie wsiedli za kółko będąc pod wpływem alkoholu. W sobotę funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego mężczyznę prowadzącego volkswagena. Ten mieszkaniec powiatu płockiego miał w sobie ponad dwa promile alkoholu. Co więcej, istniał na niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia, 46-latek został zatrzymany za kierownicą skody mając we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Z kolei w niedzielę, 66-latek prowadził peugeota mając w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Okazało się również, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Przedstawiciele płockiej policji apelują do kierowców o odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie na drogach.