Niespodziewany plan sprzedaży niszczejącego budynku wraz z działką przez władze miasta

Plan Ratusza dotyczący sprzedaży terenu wraz z istniejącym na nim budynkiem, który niegdyś pełnił funkcję Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 przy ulicy Gajcego, wywołał zdziwienie lokalnych radnych. Budynek ten, popadający w ruinę i aktualnie będący w opłakanym stanie technicznym, stał się obiektem kontrowersji. Radni wyrazili swoje zaskoczenie faktem, że decyzja o sprzedaży prawie 1000-metrowego terenu znajdującego się w atrakcyjnej lokalizacji została podjęta bez żadnej konsultacji, nawet z radą osiedla. W wyniku tego zamieszania, uchwała o sprzedaży została wycofana z porządku obrad, a ostateczna decyzja dotycząca przyszłości danego terenu ma być podjęta przez rady miasta.

Mowa tutaj o ulicy Tadeusza Gajcego, która zapewne nie jest dobrze znana większości mieszkańców miasta Płock. To niewielka droga na osiedlu Kochanowskiego, położona blisko miejsca, gdzie znajduje się popularny sklep hurtowy z zabawkami – „Gumiś”. W tej okolicy jednorodzinna zabudowa miesza się z wysokimi wieżowcami, a bezpośrednio obok omawianego terenu znajdują się kilka 12-piętrowych budynków. Często spotykanym problemem w tej części miasta jest brak miejsc parkingowych.

Do roku 2021, budynek usytuowany przy ulicy Gajcego 7 był siedzibą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1. Placówka ta została jednak przeniesiona do części dawnego budynku Szkoły Podstawowej nr 3, przez co budynek pozostaje pusty od ponad dwóch lat.

Władze miasta podjęły decyzję o sprzedaży tego opuszczonego obiektu. Całość, składająca się z 294-metrowego budynku oraz 967-metrowej działki, została wyceniona na milion złotych. Aby jednak sprzedaż mogła dojść do skutku, konieczne było uzyskanie zgody rady miasta, która jak się okazało, była kompletnie zaskoczona tą propozycją.