34-latek z dwoma sądowymi zakazami prowadzenia pojazdu wpadł w ręce policji podczas kontroli drogowej

Sytuacja miała miejsce podczas patrolu policji, gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę prowadzącego citroena. Ten 34-letni kierowca, pomimo że był obłożony dwoma zakazami sądowymi, miał czelność prowadzić pojazd. Co więcej, okazało się, że jest także poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Wszystko wydarzyło się 15 kwietnia, około godziny 15, na jednym z odcinków dróg powiatu gostynińskiego. Patrol drogówki postanowił zatrzymać do kontroli citroena, za kierownicą którego siedział mieszkaniec tegoż powiatu. Zatrzymany okazał się być 34-letnim mężczyzną.

Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej wyszło na jaw, że mężczyzna ten prowadził auto nie bacząc na to, że posiada dwa obecnie aktywne zakazy sądowe prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych. Zakazy te zostały mu wydane przez sąd w Gostyninie. Jakby tego było mało, to nie były jedynie przewinienia tego 34-latka.

Dodatkowo, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest również poszukiwany przez sąd, ponieważ musi odbyć karę pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy. Jak informuje mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, 34-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego najbliższy czas spędzi więc w zakładzie karnym. Ponadto, za popełnienie przestępstwa z art. 244 kodeksu karnego, grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.