Niebezpieczne manewry na drodze – kierowca ciężarówki z prawie dwoma promilami alkoholu

W wyniku czujnego patrzenia i natychmiastowej reakcji policjantów na drogach powiatu sierpeckiego, udało się zapobiec potencjalnej tragedii. Funkcjonariusze postanowili interweniować po tym, jak zauważyli niepokojące zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego na jednej ze stacji paliw.

„Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kierowca ciężarówki, który zdawał się mieć trudności z wykonaniem prostego manewru parkowania. Policjanci zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może coś ukrywać” – przekazała asp. Katarzyna Krukowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Zgodnie z procedurą, mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Niebywałe zdziwienie u funkcjonariuszy wywołało odkrycie, że 38-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego był pod wpływem alkoholu. „Badanie alkomatem wykazało obecność prawie dwóch promili alkoholu w organizmie kierowcy” – podkreśliła Krukowska.

Policja postanowiła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę w areszcie. Po odzyskaniu pełnej świadomości, mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W przypadku skazania, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, kilka lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz surowa kara finansowa.