Zapowiedź rozpoczęcia Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, które odbędą się w Płocku

W środę, najważniejszy wydarzenie sportowe dla pasjonatów kolarstwa w kraju, czyli Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, rozpocznie się. W tym roku, wyścig będzie miał miejsce nie tylko w Płocku, ale także na terenie całego powiatu płockiego. Przez cały tydzień, od 19 czerwca, polscy kolarze będą rywalizować w kilku kategoriach o prestiżowy tytuł Mistrza Polski oraz możliwość reprezentowania naszego kraju na międzynarodowych zawodach.

Ten pięciodniowy wyścig przyciąga największe gwiazdy krajowego kolarstwa szosowego, takie jak Michał Kwiatkowski, Rafał Majka czy Katarzyna Niewiadoma. Trasa wyznaczona dla wspólnych startów przechodzi przez różne gminy powiatu płockiego, w tym Brudzeń Duży i Starą Białą. Z kolei jazda indywidualna na czas zaplanowana jest na drogach gminy Radzanowo.

Organizatorzy serdecznie zapraszają społeczność lokalną do aktywnego wsparcia uczestników. Doping od kibiców to silny motywator dla zawodników, który często pomaga im znaleźć dodatkowe siły do walki aż do samej mety. Nie tylko profesjonaliści będą mieli okazję do rywalizacji – przewidziano także wyścig dla amatorów w sobotę. W niedzielę, 23 czerwca odbędą się również wyścigi dla najmłodszych, na które organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Głównym sponsorem imprezy jest firma ORLEN, ale wsparcie zapewnili także PERN, Budmat Auto, Pasieki Rodziny Sadowskich, DIP Polska, Tech-Mar Pro i Pharmo Vit. Partnerstwo zaoferowali Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Płocka, Starostwo Powiatowe w Płocku, Urząd Gminy Radzanowo, Urząd Gminy Stara Biała oraz Urząd Gminy Brudzeń Duży. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Adam Struzik. Organizacją imprezy zajęły się: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Panorama Warszawa.

Podane zostały również szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu poszczególnych dni wyścigu. Wydarzenie rozpocznie się 19 czerwca w Urzędzie Gminy Radzanowo, gdzie o godzinie 11:00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Kolejne dni wyścigu przyniosą wiele emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Mistrzostwa zakończą się 23 czerwca dekoracją zwycięzców i oficjalnym zakończeniem imprezy.