Zapraszamy na znakomicie przygotowane kąpielisko pod Płockiem na początek wakacji

Wraz z nadejściem lata, dla wielu osób pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, to marzenie o leniuchowaniu na plaży. „Patelnia”, kąpielisko zlokalizowane w malowniczej miejscowości Grabina, nieopodal Płocka, jest jednym z takich miejsc. Jest to miejsce, które przez lata zdobyło serca i sympatię wielu turystów i mieszkańców. Według danych zgromadzonych przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR), w ubiegłym roku aż 50 000 osób korzystało z uroków tego pięknego jeziora. Dodatkowym atutem „Patelni” jest certyfikat „Białej Flagi”, symbolizujący doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku na wodzie.

Już od niedzieli 23 czerwca, turyści mogą cieszyć się pełnym relaksem na odpowiednio przygotowanej i strzeżonej plaży. Jak podaje biuro prasowe Orlenu, wszystko zostało przygotowane w sposób spełniający najwyższe standardy bezpieczeństwa. Woda w jeziorze została szczegółowo przebadana przez SANEPID, a obszar przeznaczony do kąpieli został starannie zabezpieczony. Ratownicy z płockiego WOPR, odpowiedzialni za bezpieczeństwo na plaży, są wyposażeni w profesjonalny sprzęt ratunkowy. Plaża jest dostępna dla wszystkich bez wyjątku, codziennie od 23 czerwca do 31 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Jak informuje Orlen, który od 2016 roku wspiera finansowo działalność ratowników z WOPR, na miejscu każdego dnia będzie pracować nawet do pięciu ratowników. Szczególnie ważne jest to w weekendy, kiedy plaża jest najbardziej zatłoczona. Do dyspozycji ratowników jest również motorówka, przygotowana specjalnie do działań na terenie kąpieliska. Posiadają oni także sprzęt nurkowy na wypadek konieczności poszukiwań pod wodą. Co godzinę ratownicy będą prowadzić patrole bezpieczeństwa wokół jeziora, eliminując potencjalne zagrożenia.

14 rotacyjnie pracujących ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) z Płocka gwarantuje minimalizację ryzyka wypadków i potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Przestrzeganie regulaminu plaży oraz zachowanie ostrożności, zwłaszcza podczas zabaw w wodzie, to podstawa bezpiecznego wypoczynku.