Planowane wyłączenie dostawy ciepłej wody we Włocławku na trzy dni

We Włocławku, w środę 26 czerwca, nastąpi zaplanowane przerwanie dostaw ciepłej wody z miejscowej ciepłowni. Zostanie ona zawieszona na około trzy dni.

Użytkownikom tego serwisu już wcześniej przekazaliśmy informacje na ten temat. Niemniej jednak, uważamy za stosowne powtórzyć ten komunikat, zważywszy, że 26 czerwca jest tuż za rogiem.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) we Włocławku zadecydowało o konieczności wykonania niezbędnych prac konserwacyjno-remontowych w głównym źródle ciepła.

W związku z tymi pracami, mieszkańcy Włocławka korzystający z usług MPEC nie będą mogli liczyć na ciepłą wodę płynącą z kranów.

Przerwa w dostarczaniu ciepłej wody potrwa blisko trzy pełne dni. Oznacza to, że od 26 czerwca o godzinie 6:00 do 28 czerwca 2024 r. o godzinie 22:00 wszyscy odbiorcy na terenie Włocławka zasilani ciepłem z miejskiej sieci ciepłowniczej tego przedsiębiorstwa, będą musieli obejść się bez ciepłej wody użytkowej – jak wynika z komunikatu ciepłowni.

MPEC tłumaczy, że prace mają na celu zapewnienie niezawodności dostaw ciepła na resztę lata i przez cały sezon grzewczy. Firma wyraża jednocześnie swoje przeprosiny za utrudnienia związane z czasowym brakiem ciepłej wody.