Canzonada 2026: Barokowe dźwięki w Płocku za darmo!

Festiwal Muzyczny „Canzonada” 2026 nadchodzi, oferując wyjątkową ucztę dla miłośników muzyki barokowej. Rozpocznie się on koncertem „Muzyka mistrzów baroku”, gdzie wystąpi Canzona Brass Quintet wraz z organistą Pawłem Górczyńskim. To pierwsze wydarzenie z cyklu trzech niepowtarzalnych koncertów.

Malownicze otoczenie Płocka

Pierwszy koncert odbędzie się w urokliwych wnętrzach Kościoła św. Wojciecha w Płocku. Akustyka tego miejsca wzbogaci doznania muzyczne, pozwalając publiczności w pełni zanurzyć się w barokowych melodiach.

Szczegóły wydarzenia

Melomani powinni przybyć na miejsce przed godziną 18:00, kiedy to rozpoczyna się koncert. Warto zająć miejsca wcześniej, by móc w pełni cieszyć się muzycznym spektaklem.

Bezpłatne uczestnictwo

Wstęp na koncert jest zupełnie darmowy, co czyni wydarzenie jeszcze bardziej atrakcyjnym dla szerokiego grona odbiorców. To doskonała okazja, aby cieszyć się muzyką barokową na żywo bez żadnych opłat.

Kolejne wydarzenia festiwalu

Festiwal „Canzonada” to więcej niż pojedynczy koncert. Następne występy zaplanowano na 14 czerwca w Kościele św. Jana Chrzciciela oraz 21 czerwca w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku. Każde z tych wydarzeń przyniesie nowy repertuar i inną perspektywę na muzykę barokową.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. To niepowtarzalna szansa na doświadczenie emocji i piękna barokowych kompozycji w wykonaniu wybitnych artystów. Nie przegapcie tej okazji do muzycznego uniesienia!

Źródło: facebook.com/pokisplock