Szokujące odkrycia: zaniedbane oraz martwe zwierzaki i nielegalna broń w gminie Sanniki

Komenda policji w Gostyninie przyjęła zgłoszenie mówiące o tym, że w jednym z gospodarstw znajdujących się w gminie Sanniki przebywają zwierzęta, których warunki bytowe są nieprawidłowe. Policjanci potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie i udali się na miejsce razem ze stowarzyszeniem “Pogotowie dla Zwierząt”, a także zastępcą lekarza powiatowego w Płocku. Na miejscu znaleźli zwierzęta, które przetrzymywane były w skandalicznych warunkach.

Na terenie posesji znajdowały się cztery psy, każdy z nich innej rasy, suka ze szczeniakami, kury, a także kaczki. Wszystkie zwierzęta były w fatalnym stanie fizycznym, ponadto były niesamowicie wygłodzone. Dalsze oględziny ujawniły 5 martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. W lodówce znajdującej się na terenie działki znaleziono części tusz mięsnych w stanie rozkładu.

Jednak nie tylko skandaliczny stan zwierząt, a także ich fatalne warunki wzbudziły niepokój funkcjonariuszy. Na miejscu znaleziono również wiatrówkę, która została przerobiona na amunicję ostrą. Broń została zabezpieczona.

Właścicielami zwierząt okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami, a także rażące zaniedbanie oraz niezapewnienie im opieki weterynaryjnej. Za znęcanie się nad zwierzętami kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia. Mężczyzna usłyszy te same zarzuty wzbogacone o zarzut nielegalnego posiadania broni palnej.

Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynarza.