Jacek Kruszewski przestał być prezesem Wisły

Jacek Kruszewski

Dotychczasowy prezes Wisły Płock – Jacek Kruszewski nie otrzymał powołania na kolejną kadencję. Nowym prezesem zostanie Tomasz Marzec.

Kibice są przeciw

Sprawa związana ze zmianą władz płockiej drużyny ciągnęła się od kilku miesięcy. Kibice Nafciarzy darzą Jacka Kruszewskiego dużą sympatią. Świadczy o tym akcja #MuremZaKruchym, którą zorganizowali w ostatnim czasie.

30 lipca odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego podjęto decyzję o braku powołania Kruszewskiego na kolejną kadencję. Władze miasta swoją decyzję tłumaczą, złym w ich ocenie funkcjonowaniu klubu.

Jacek Kruszewski pełnił funkcję prezesa Wisły Płock przez ostatnie 8 lat. Jego następcą zostanie wiceprezes zarządu – Tomasz Marzec. Oznacza to, że na obecną chwilę zarząd klubu pozostanie jednoosobowy.

Jacek Kruszewski w 2011 roku objął posadę wiceprezesa klubu. W 2012 roku zastąpił Krzysztofa Dmoszyńskiego i został pełnoprawnym prezesem Wisły Płock. Podczas kadencji Kruszewskiego Wisła awansowała z drugiej do pierwszej ligi a następnie wywalczyła również awans do Ekstraklasy. W trakcie rządów Jacka Kruszewskiego przez zespół przewinęli się tacy zawodnicy jak Arkadiusz Reca, Dominik Furman czy też Damian Szymański a także trener Jerzy Brzęczek.

Tomasz Marzec z Wisłą związany jest od 2011 roku. W 2015 roku objął funkcję wiceprezesa klubu. Wcześniej był min. kierownikiem do spraw marketingu.

Przeczytaj również:

Wisła Płock poznała terminarz nowego sezonu

Dwóch piłkarzy odchodzi z Wisły Płock