Dwóch piłkarzy odchodzi z Wisły Płock

stadion wisła płock

Wisła Płock zakończyła tegoroczne zmagania w Ekstraklasie na 12 miejscu. Tuż po zakończeniu sezonu zespół opuściło dwóch zawodników Jarosław Fojut oraz Grzegorz Kuświk.

Doświadczony stoper – Jarosław Fojut

32-letni obrońca przybył do ekipy Nafciarzy z Pogoni Szczecin. Był to pierwszy letni transfer w zeszłorocznym okienku transferowym Wisły Płock. Zawodnik ten nie grał jednak zbyt dużo w zeszłym sezonie. Rozegrał dokładnie 5 spotkań. Na poziomie Ekstraklasy wystąpił przeciwko ŁKS-owi Łódź, Zagłębiu Lubin oraz Arce Gdynia. Zanotował również 2 spotkania w zeszłorocznej edycji Pucharu Polski.

Klasowy snajper – Grzegorz Kuświk

Napastnik 1 lutego 2019 roku trafił do płockiej drużyny z mieleckiej Stali. W ekipie Nafciarzy spędził półtora roku. Swoją pierwszą bramkę zanotował już 2 marca w pojedynku przeciwko Cracovii. W swoim pierwszym okresie gry dla płockiej drużyny zdobył 3 bramki w 15 występach. Podczas sezonu 2019/2020 zaliczył bardzo podobną liczbę spotkań ponieważ zaprezentował się w 17 meczach, w których zdobył 2 bramki. Ostatni sezon Kuświka stał jednak pod znakiem kontuzji i urazów przez co opuścił wiele ligowych spotkań.