Mazowiecka Uczelnia Publiczna będzie mieć wirtualny stół anatomiczny

W ostatnim czasie na temat edukacji nie mówi się zbyt wiele dobrego – oczywiście jest to związane z nauczaniem zdalnym. Nauczanie zdalne nigdy nie jest tym samym, co nauka stacjonarna. Pamiętajmy jednak o tym, że zawsze można próbować szukać plusów. W zasadzie to nawet nie trzeba niczego szukać – Mazowiecka Uczelnia Publiczna będzie mieć wirtualny stół anatomiczny!

Jak to możliwe?

Zastanawiasz się nad tym, jak to jest możliwe? Można powiedzieć, że wszystko sprowadza się do jednej decyzji – Samorząd Mazowsza postanowił, że sfinansuje zakup. W związku z tą decyzją zdecydowano się na wsparcie wynoszące 400 tys. zł. Wirtualny stół anatomiczny to innowacyjny sprzęt, który będzie służyć studentom pielęgniarstwa, położnictwa i kosmetologii. Dobrze też wiedzieć, że wybrany interfejs pozwala na łatwy kontakt między studentami – łatwiejszy kontakt to szansa na sprawną wymianę doświadczeń. Ponadto studenci będą mogli sprawdzać wiedzę w quizach czy konkursach.

Warto też wyraźnie zaznaczyć, że zakup to nie tylko inwestycja w edukację – to również troszczenie się o służbę zdrowia.