Głupota może okazać się warta nawet 5 lat więzienia

Ostrzeżenia przed złodziejami to temat, o którym można opowiadać niezwykle długo. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że złodziej złodziejowi nierówny. Mówiąc wprost – nie każda osoba działa z premedytacją.

Rododendron i ozdobna donica

To nawiązanie do zgłoszenia, które wpłynęło od właściciela jednej z lokalnych placówek medycznych – mężczyzna przekazał, że doszło do kradzieży rododendronu. Można też dodać, że rododendron ten znajdował się w ozdobnej donicy. Warte podkreślenia jest również to, że straty wyniosły ponad 500 zł.

Sprawa trafiła do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze bez większych problemów ustalili, kto dopuścił się kradzieży. Sprawcą okazał się 47-letni płocczanin i co warte odnotowania, mężczyzna przyznał się do winy. Można też się dowiedzieć, że sprawca wykazał skruchę – policjanci mogli usłyszeć, że dokonana kradzież to głupota.

Niemniej jednak głupota w żaden sposób nie zwalnia z odpowiedzialności. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, a w takiej sytuacji maksymalna kara wynosi 5 lat pozbawienia wolności.