Co możesz powiedzieć na temat płockich zabytków?

Czy ludzie zdają sobie sprawę z rzeczywistości, która nas otacza? To pytanie jest oczywiście trudne, aczkolwiek można przypuszczać, że ludzie nie zawsze myślą o tym, co blisko. Co więcej, można to sprawdzić, ponieważ na terenie Płocka rozpoczynają się spacery z przewodnikami.

Co wiadomo na temat inicjatywy?

Jeżeli zastanawiasz się nad szczegółami, musisz wiedzieć, że sprawa jest stosunkowo prosta, gdyż celem jest poznanie najciekawszych zabytków Płocka. Propozycji jest osiem i co najważniejsze, inauguracja cyklu odbędzie się dzisiaj o godz. 12:00. Tematem pierwszego spotkania będzie dawna architektura miasta. Warte podkreślenia jest też to, że udział w spacerach nie wiąże się z dokonaniem stosownej opłaty – wystarczą wyłącznie chęci. Można również dodać, że wszyscy uczestnicy otrzymają Płocki Paszport Turystyczny (mini przewodnik po Płocku).

Na koniec wypada przypomnieć, że to już jedenasty raz, kiedy możemy mówić o poznawaniu miasta. To pokazuje, że ludzie chcą poznać płocką historię.

Za realizację projektu odpowiada Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Płock.