Złodzieje potrafią być bezczelni

Ostrożność przed złodziejami to temat, o którym można rozmawiać bardzo długo. Niemniej jednak nie brakuje ludzi, którzy dają się w różny sposób oszukać. Trzeba też przyznać, że złodzieje potrafią być bezczelni.

Czy może należy mówić o głupocie?

Wstęp jest nawiązaniem do niedawnej kradzieży, która miała miejsce na prywatnej posesji. Jakby tego było mało, złodziej udał się na stację paliw i postanowił odjechać bez płacenia. Na dobrą sprawę można zadać pytanie, czy to nie jest jednak przypadkiem głupota? Szczególnie że na stacji paliw znajdował się monitoring, który zarejestrował złodzieja.

Płoccy policjanci mieli ułatwione zadanie i stosunkowo szybko udało się namierzyć sprawcę. Sprawcę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Ważne jest też to, że skradziony pojazd udało się odzyskać (złodziej ukrył samochód w zaroślach). Jakby tego wszystkiego było mało, zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Można także dodać, że zatrzymany to osoba znana w policyjnych kręgach – możemy mówić nawet o odbywaniu kary pozbawienia wolności (chodziło o podobne przestępstwa). Jak się nietrudno domyślić, powrót do więzienia jest jak najbardziej możliwy i to nawet na 5 lat.