W płockim hipermarkecie ogłoszono alarm bombowy

W płockim hipermarkecie Auchan doszło do ewakuacji klientów! Dodatkowo przyjechała policja i straż. Zamieszanie to związane jest, z tym że ogłoszono alarm bombowy.

O lekceważeniu nie mogło być mowy

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że sytuacja miała miejsce stosunkowo niedawno – dziś o godz. 16:00. Właśnie wtedy klienci mogli usłyszeć sygnał alarmu. Dodatkowo poproszono ludzi o wyjście na zewnątrz – tyczyło się to klientów i obsługi. Można jeszcze dodać, że klienci nie mogli ze sobą zabrać zakupów. Warte podkreślenia jest też to, że można usłyszeć, iż wszystko przebiegło naprawdę sprawnie. To naprawdę istotne, gdyż ewakuowano ponad 1000 osóbewentualna panika mogłaby skutkować niemałymi problemami.

Gdyby kogoś interesował dalszy ciąg historii, możemy mówić o weryfikowaniu informacji dotyczącej podłożenia ładunku wybuchowego. Co za tym idzie, mamy do czynienia z działaniem policyjnych pirotechników i psa służbowego. Wypada też odnotować, że mowa o psie, który przeszedł szkolenie pod kątem poszukiwania materiałów wybuchowych.