Spacerowali z aparatami

W ostatnią sobotę płocczanie mogli dostrzec grupę ludzi z aparatami. Spacerowanie z aparatami to nie jest oczywiście nic złego, ale łatwo można było zauważyć, że dzieje się coś nietypowego.

Święto fotografii

Najkrócej mówiąc, chodzi o Worldwide Photo Walk Płock. Można też powiedzieć, że jest to część wielkiego święta fotografii. Wielkiego święta, ponieważ mowa o czymś, co obejmuje ludzi z różnych stron świata. Ludzie spacerują w Płocku, ale i spacerują choćby w Moskwie, Paryżu czy Nowym Jorku. Zresztą wystarczy zaznaczyć, że wydarzenie obejmuje ok. 1500 miast. Gdyby kogoś interesowała liczba uczestników, chodzi o mniej więcej 23 000 ludzi. Są to osoby zapowiedziane i co najważniejsze, liczba uczestników cały czas rośnie. Wypada również odnotować, że inicjatorem jest Scott Kelby (amerykański fotograf).

Jak możemy usłyszeć, czas trwania płockiego spaceru wyniósł jakieś 2 godziny. Można też dodać, że początek spaceru miał miejsce przy pomniku Władysława Broniewskiego. Skoro jesteśmy przy fotografii, nie wypada nie wspomnieć, że w internecie można znaleźć zdjęcia z wydarzenia.