Płocczanie nie segregują śmieci

Referat Gospodarowania Odpadami UMP przeprowadził kontrolę i jej wyniki nie są dobre dla mieszkańców Płocka. Krótko mówiąc, wykryto wiele nieprawidłowości.

Nie obejdzie się bez konsekwencji?

Można przypuszczać, że fakt ten będzie nieść za sobą podwyżki. Obecnie stawka wynosi 26 zł od osoby, a przy prognozowanej podwyżce będzie dwukrotnie drożej.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że kontrole prowadzi się wyrywkowo. Ponadto nie bez znaczenia są harmonogramy odbioru odpadów. Kontrole to zadanie pracowników urzędu i pracowników firm odbierających odpady.

Wracając do przeprowadzonej kontroli, sprawdzono ponad 100 lokalizacji w zabudowie wielorodzinnej i nigdzie nie było idealnie. Co ciekawe, możemy też usłyszeć, że ewentualne 52 zł od osoby to nie podwyżka, tylko stawka opłaty podwyższonej. Stawka ta stosowana jest, gdy właściciel nieruchomości nie zbiera odpadów w sposób selektywny.

Dobrze też zadać sobie pytanie, w czym tkwi problem? Niektórzy mogą powiedzieć, że problemem jest lenistwo, ale niewykluczone, że to zbyt duże uproszczenie – niewiedza jest jak najbardziej możliwa. Skoro już jesteśmy przy niewiedzy – zawsze można skontaktować się z Biurem Interwencji i Informowania Mieszkańców (czyli napisać na [email protected] lub zadzwonić pod numer 24 364 55 55).