Apel płockich strażników miejskich

Czy zwracamy uwagę na osoby bezdomne? Można przypuszczać, że jest to pytanie, w przypadku którego pojawiają się różne odpowiedzi. Nie ma też się raczej czemu dziwić – pewnie jest to odzwierciedlenie rzeczywistości.

Czy powinniśmy reagować na bezdomnych?

Określenie rzeczywistości jest istotne, ale nie zapominajmy też o odpowiedzi na pytanie, jak być powinno? Od razu odpowiadając, przede wszystkim wypada podkreślić, że strażnicy miejscy apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne. Krótko mówiąc, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że te osoby mogą potrzebować pomocy.

Apel strażników jest też nawiązaniem do czegoś jeszcze – niektórzy bezdomni zachowują się tak, że można czuć sporą obawę. Nie ma też co ukrywać, że spore znaczenie ma alkohol. Z drugiej strony musimy jednak pamiętać o tym, że bezdomnych nigdy nie wolno zostawiać samym sobie. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że wszyscy mamy moralny obowiązek reagowania. Istotne jest również to, że reakcja wcale nie musi oznaczać zapewnienia nocleguod czego w końcu jest straż miejska? Pracownicy straży miejskiej to gwarancja profesjonalnego wsparcia.