Ukradł paliwo i miał kradzione tablice

Kreatywność złodziei to zagrożenie, ale jak się okazuje, nie tylko dla potencjalnych ofiar. Wyszogrodzcy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który ukradł paliwo i miał na aucie zainstalowane kradzione tablice.

Co wiemy?

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 21 na 22 listopada. Dyżurny płockiej komendy usłyszał, że na stacji paliw w Wyszogrodzie doszło do kradzieży. Chodziło o mężczyznę, który zatankował paliwo do Citroena i zdecydował się odjechać. Sprawa trafiła też na posterunek w Wyszogrodzie.

Znalezienie winnego nie stanowiło problemu, ponieważ złodziej wystraszył się przejeżdżającego radiowozu i w związku z tym zaczął uciekać. Mężczyzna na początku liczył, że ucieczka może zakończyć się powodzeniem – dowodem na to jest fakt, że możemy mówić o kilkukilometrowym pościgu.

Za kierownicą przebywał 25-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego. Jak się okazało, zatrzymany miał na sumieniu kradzież paliwa i tablic rejestracyjnych. Można też przypuszczać, że zatrzymanie to dopiero początek kłopotów złodzieja – młodemu mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.