Dachowanie spowodowane rozmawianiem przez telefon

Wielokrotnie można usłyszeć o tym, jak duże znaczenie ma odpowiedzialne prowadzenie samochodu. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że teoria to nie wszystko – liczy się jeszcze zamiana teorii na praktykę.

W gminie Drobin

W sobotę 25 grudnia mieliśmy groźny wypadek na terenie gminy Drobin. Gdyby ktoś nie znał szczegółów – honda wypadła z drogi i dachowała.

Jak się okazało, wypadek ten spowodowany był nieostrożnością kierującej. Krótko mówiąc, rozmawiała ona przez telefon. Nie ma też co ukrywać, że możemy mówić o sporym szczęściu, ponieważ u kierującej (jechała sama) nie doszło do poważnych obrażeń ciała. Warto także zaznaczyć, że szczęście dotyczyło tylko jej – pojazd ucierpiał naprawdę mocno. Trzeba również powiedzieć, że dobrze, iż nie mieliśmy do czynienia ze sprowadzeniem nieszczęścia na pieszych czy innych kierowców.

Oczywiście nie mogło obejść się bez mandatu karnego i punktów karnych. To naturalnie może boleć, ale pamiętajmy o tym, co jest najważniejsze – najważniejsze jest to, że nic się nie stało. Rzecz jasna bardzo dobrze byłoby też, aby sytuacja skutkowała wyciągnięciem odpowiednich wniosków.