Walka o miano rowerowej stolicy Polski!

Gdzie najwięcej osób jeździ na rowerach? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się niemożliwa, ale realia przedstawiają się nieco inaczej. Krótko mówiąc, z początkiem czerwca wystartowała bardzo ciekawa zabawa.

Wirtualne zmagania

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o rywalizacji, która możliwa jest dzięki specjalnej aplikacji („Aktywne Miasta”). Warte odnotowania jest też to, że chodzi o zabawę, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Najlepszym tego dowodem fakt, że to już czwarty raz, kiedy możemy rozmawiać o rywalizacji. Wystarczy wziąć pod uwagę, że w ubiegłorocznych zmaganiach udział wzięły 53 miasta. Można również dodać, że łączna przejechana odległość przekroczyła 7 milionów kilometrów.

Jeżeli słyszysz o tym po raz pierwszy, dobrze wiedzieć, że mowa o propozycji adresowanej do wszystkich bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Dokładnie rzecz ujmując, uczestnicy muszą wybrać, dla jakiego miasta będą przejeżdżać kilometry. Rzecz jasna nie można też zapomnieć o tym, że liczą się kilometry przejechane do końca czerwca. Udział w zabawie jest oczywiście bezpłatny.