„Festiwal na schodach”

Nazwy różnego rodzaju eventów potrafią być bardzo zaskakujące, ale mimo to zawsze można próbować wymyślić coś nowego. Przykładem Płock i czwartkowy (16 czerwca) „Festiwal na schodach”.

Boże Ciało

Być może niektórzy od razu pomyśleli sobie o tym, że w czwartek mamy Boże Ciało, czyli niezwykle uroczyste święto w Kościele Katolickim. Wydawać się może, że mamy konflikt, ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Dość powiedzieć, że organizatorzy „Festiwalu na schodach” to Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego i Strefa Serca. Zorganizowanie tego wydarzenia można określić jako przedłużenie święta za sprawą modlitwy i uwielbienia. Do tego oczywiście dochodzi zabawa, muzyka i aktywne spędzanie czasu z rodziną.

Lokalizacja to teren tuż przy schodach prowadzących nad Wisłę (blisko parafii na Górkach). Początek eventu zaplanowano na 17:00. Możemy usłyszeć choćby o tym, że nie zabraknie stref adopcji duchowej czy miejsc dedykowanych najmłodszym. Warte odnotowania jest też to, że o 19:00 ma rozpocząć się koncert ks. Jakuba Bartczaka. Zwieńczenie wydarzenia nastąpi o 21:00 – wtedy nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze wspólną modlitwą o miasto, jedność i pokój na Ukrainie.

Jeżeli coś jest niejasne, to znaczy, że nadeszła pora na dokładne zapoznanie się z planem. Gdyby to nie wystarczyło, zostaje skontaktowanie się z osobą, która może pomóc.