W Płocku pojawią się nowe kamery monitoringu miejskiego

Płoccy radni złożyli interpelację w sprawie zainstalowania monitoringu miejskiego na moście Legionów Józefa Piłsudskiego. Kamery miałyby na bieżąco obserwować sytuację, identyfikować osoby zachowujące się podejrzanie, a tym samym zapobiegać doprowadzeniu do tragedii.

Według ich wniosku rośnie liczba prób samobójczych z mostu, co jest sytuacją bulwersującą. Przyłapanie osób zachowujących się podejrzanie i powstrzymanie ich przed podjęciem tragicznej decyzji mogłoby być łatwiejsze, gdyby zainstalowano kamery. Radni chcieliby, aby na moście pojawiła się kamera umożliwiająca 360-stopniowy widok pola widzenia, a jeśli nie jest to wykonalne – dwie kamery.

Zwracamy się z prośbą o zainstalowanie kamery monitoringu miejskiego na moście Legionów Piłsudskiego. Ponieważ z przykrością obserwujemy, jak coraz więcej osób walczy o życie skacząc z płockiego mostu, wnioskujemy o zainstalowanie kamery na środku mostu, obejmującej 360 stopni. Jeśli nie jest to możliwe, proponujemy zainstalowanie dwóch kamer w miejscach wejścia na most. Uważamy, że wcześniejsza identyfikacja dziwnie zachowującego się osobnika lub osoby stojącej na moście spowodowałaby szybszą reakcję służb ratunkowych i znacznie zwiększyłaby szansę na zapobieżenie dodatkowym ofiarom. Każde życie jest bezcenne, dlatego musimy wydawać pieniądze na kamery i systemy kamer.