Rozpoczęło się asfaltowanie ulicy Spółdzielczej

Jaki jest kolejny etap remontu ulic Spółdzielczej i Łukasiewicza? Na początku tego tygodnia odbywało się tam asfaltowanie.

W poniedziałek, 28 listopada, rozpoczęło się układanie asfaltu na przebudowywanej ulicy Łukasiewicza. Do tej pory asfaltowano od ronda Edmonton Oilers do rozwidlenia dróg przed parkingami przy bramie nr 2, gdzie ten odcinek ulicy jest przebudowywany. W październiku na tej drodze została położona kanalizacja, a w połowie listopada nastąpiła przebudowa. Za kilka dni zostaną nałożone warstwy wiążące asfaltu.

Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to najpóźniej w połowie grudnia zostanie otwarte przejście w pobliżu bramy nr 2, które obecnie jest w remoncie. Wykonawca przejdzie wtedy do kolejnego etapu drogi, budując ją od bramy nr 2 do drogi Parku Przemysłowo-Technologicznego. Do października 2023 roku powinna być gotowa cała ulica, od Ronda Naftowców do ulicy Zglenickiego i od ulicy Nowowiejskiego do ulicy Tysiąclecia. W tym i przyszłym roku MZD wyda na przebudowę Łukasiewicza łącznie 74 mln zł, z czego 30 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa.