Policjant zatrzymany za znęcanie się nad rodziną

Internetowe źródło wiadomości tvn24.pl szczegółowo opisało zatrzymanie 37-letniego mężczyzny pod zarzutem znęcania się nad krewnym. Później okazało się, że osobnik ten to policjant z gostyńskiego komisariatu. Sprawą zajmuje się obecnie prokuratura w Kutnie. Jak podaje tvn24.pl, do zatrzymania doszło w poniedziałek, 19 grudnia, w Kutnie.

Ujawniono, że mężczyzna stojący za przestępstwem jest członkiem KPP w Gostyninie i został zatrzymany w swoim czasie. Wszelkie decyzje personalne należą do jego szefa. Pani Edyta Michnik z kutnowskiej policji poinformowała tvn24.pl, że 37-latek podczas zatrzymania nie miał przy sobie broni służbowej. Z informacji dziennikarzy portalu wynikało, że miał broń osobistą z pozwoleniem, był też nietrzeźwy.

Sprawę prowadzi teraz prokuratura, która bada ją pod kątem przemocy domowej i ewentualnego znęcania się nad bliskimi. Kutnowskie służby obecnie gromadzą dowody, a zatrzymanie 37-latka ma nastąpić do środy – 21 grudnia. Dodatkowe czynności i ewentualne działania przewidywane są na dziś.