Schwytano mężczyznę odpowiedzialnego za przemoc domową

Agresja w domu często nie jest zgłaszana, przez co ofiary przemocy domowej przez dłuższy czas cierpią w milczeniu. Zdarzają się jednak przypadki, w których przemoc zostaje zakończona, a sprawca odpowiada za swoje czyny. Tak właśnie stało się w przypadku 40-latka z gminy Gostynin.

W miniony wtorek (13 grudnia) funkcjonariusze z gostyńskiej komendy policji zatrzymali 40-letniego mieszkańca pobliskiej miejscowości. Podejrzanemu zarzuca się poddawanie własnej matki znęcaniu się psychicznemu i fizycznemu oraz grożenie własnemu bratu. Do awantur dochodziło zawsze za zamkniętymi drzwiami mieszkania, a nietrzeźwy sprawca uderzał i bił mamę, a nawet groził jej śmiercią. Nie inaczej traktował swojego brata, wymachując nożem przy jego gardle.

Stróże prawa zgromadzili dane, które dały stróżom prawa uzasadnienie do przedstawienia 40-latkowi zarzutów karnych. Zatrzymany odpowie za znęcanie się nad członkami rodziny, a także za kierowanie gróźb bezprawnych. Dodatkowo Sąd Rejonowy w Gostyninie, na wniosek policji i prokuratury, wydał nakaz tymczasowego aresztowania osoby na okres trzech miesięcy. Mieszkańcowi gminy Gostynin może grozić kara pięciu lat pozbawienia wolności.