Elitarna brygada Putina została pokonana

We wschodniej Ukrainie, w regionie Wuhledar doszło do masakry rosyjskich żołnierzy, którzy zostali wysłani do walki przez swoich dowódców w nierozważny sposób. Elitarna brygada piechoty morskiej poniosła w wyniku tego ogromne straty. W Rosji są tacy, którzy domagają się postawienia generałów przed sądem za ich działania. Podczas wojny na Ukrainie doszło do jednej z najbardziej makabrycznych bitew, w wyniku której elitarna brygada rosyjskiej piechoty morskiej poniosła wiele ofiar.

Jeśli miasto zostanie zajęte przez wojska Putina, będą one miały dostęp do ukraińskich ścieżek, aby móc szybciej przemieszczać swoje wojska między wschodnią i południową dywizją. 72 Dywizja Zmechanizowana broni miasta i wykorzystuje otwarte przestrzenie na swoją korzyść, niszcząc czołgi i inne pojazdy pancerne. Rosyjskie maszyny wojenne grzęzną w polach minowych, co skutkuje zniszczeniem 130 czołgów.

Pod koniec stycznia siły rosyjskie podjęły próbę zajęcia Wuhledaru, atakując z różnych kierunków Specnazem, czołgami i piechotą morską. Według Jewgienija Nazarenki przedstawiciela ukraińskiej jednostki broniącej miasta, atak można było zobaczyć z wysokich budynków. Mimo że obrońcy zadali wrogowi duże straty, Siergiej Szojgu, rosyjski minister obrony, nadal twierdził o „skutecznej ofensywie” pod Wuhledarem.