Premier Morawiecki zapowiedział budowę stadionu – kwota 40 milionów

Decyzję o wykorzystaniu środków państwowych do wsparcia osiągnięć Rakowa podjęto kilka miesięcy wcześniej. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że pomogą one w modernizacji stadionu do standardu umożliwiającego udział w Lidze Europejskiej. Wyraził też poparcie i wiarę w występ Rakowa w Lidze Mistrzów.

Przewiduje się, że remont stadionu będzie kosztował od 60 do 70 milionów złotych, przy czym około 40 milionów pochodzi ze Skarbu Państwa. Zdaniem właściciela Rakowa Michała Świerczewskiego, środki te mogą być dostępne stosunkowo szybko, a praktyczny termin zakończenia rozbudowy szacowany jest na połowę 2024 roku i obejmie dwie trybuny. Świerczewski czeka teraz na decyzję Miasta Częstochowa w sprawie dołożenia pozostałych środków.

Wojciech Cygan, szef zarządu Rakowa, ujawnił kolejne informacje dotyczące powiększenia stadionu. Planowana jest przebudowa dwóch części: zadaszonej trybuny zachodniej i południowej. Dodatkowo planuje się budowę boiska treningowego, modernizację stadionu i przekształcenie jego otoczenia. Docelowo stadion ma mieć 15 000 miejsc siedzących, co pozwoli na rozgrywanie meczów z silnymi europejskimi rywalami.