Młodzi piłkarze z Mazowsza walczą o finał Pucharu Tymbarku

W województwie mazowieckim odbyły się emocjonujące zawody sportowe, w których uczestniczyło ponad 2000 młodych adeptów piłki nożnej. Chodzi o rywalizację o wejście do finału prestiżowego Pucharu Tymbarku, który zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowy w stolicy Polski. W rywalizacji wzięły udział dzieci z 228 zespołów.

Na boisko położone przy ulicy Głównej 45 w miejscowości Miętne, zawodnicy i zawodniczki z kategorii wiekowej U-8 oraz U-10 stanęli do walki jako pierwsi. Zaś drugiego dnia zmagań, na plac gry wkroczyły drużyny dziewcząt i chłopców z kategorii U-12.

Arkadiusz Szulc, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku na Mazowszu, podkreślił ogrom emocji towarzyszących tym rozgrywkom. Zauważył, że zarówno dzieci, jak i trenerzy są głęboko zaangażowani w te sportowe zmagania. Wskazał również na ważną rolę trenerów, którzy oprócz wspierania swoich zawodników muszą również pełnić funkcję pedagogiczną i umiejętnie zarządzać emocjami swoich podopiecznych, zwłaszcza po przegranych meczach. Szulc zaznaczył, że piłka nożna zbliża ludzi, tworząc z drużyn prawdziwe rodziny, dla których wspólnym mianownikiem jest pasja do gry. Wyraził też przekonanie, że uczestnicy Pucharu Tymbarku będą wracać do tych wyjątkowych chwil przez wiele lat w swoich wspomnieniach.