Pościel 160×200 — jaki materiał wybrać? 

Pościel 160×200 to popularny rozmiar pościeli dla łóżek jednoosobowych. Sprawdzi się dla singli i dla młodzieży. Czasem jest wyborem dla osób, które nawet w dwuosobowym łóżku wolą sypiać pod osobnymi kołdrami. Jednak podczas zakupów liczy się nie tylko wymiar, ale także materiał i wzornictwo pościeli 160×200. Dowiedz się czym różnią się pościele najpopularniejszych materiałów i wybierz swoją pościel 160×200 dopasowaną do swoich potrzeb.

Komplet pościeli 160×200

Pościel 160×200 to cieszący się popularnością rozmiar kompletów pościelowych. Zwykle wybierane są przez osoby dorosłe zarówno te, które sypiają pojedynczo, jak i w parze, ponieważ rozmiar ten wydaje się uniwersalny. Czasem do kompletów w tym rozmiarze pościeli dołączane są poszewki na poduszki dla par, a czasem pojedyncza. Zawsze warto sprawdzić to przed zakupem, by uniknąć rozczarowań. Pościel 160×200 powstaje z podobną intensywnością z różnych materiałów. W tym popularnych wymiarach znajdziemy pościele bawełniane, satynowe, frotte, czy pościele z makosatyny. Komplet pościeli warto dopasować nie tylko pod względem wymiarów, a warto skupić się także na materiale, z jakiego została stworzona oraz oczywiście — wybrać preferowany przez siebie wzór i lubianą płaszczyznę kolorystyczną. Najlepiej dopasować wygląd pościeli do wnętrza sypialni. Spójny obraz w sypialni i niezbyt duże kontrasty pozwolą nam się zrelaksować wieczorem.

Pościel 160×200 — jaki materiał?

Wybierając pościel 160×200 powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Materiał, z jakiego powstała jest jednym z nich. Pościele z różnych materiałów mogą znacząco różnić się między sobą — nie tylko właściwościami, ale również teksturą. Jedne są bardziej polecane na lato, inne na zimę. Oto kilka przykładów rodzajów pościeli:

  • Pościel bawełniana —  Pościel bawełniana zawsze się sprawdzi. Jest przewiewna, przyjemna w dotyku i odporna na uszkodzenia. Zapewnia komfortowy sen o każdej porze roku.
  • Pościel satynowo-bawełniana — Pościel również bawełniana, która powstaje inaczej. Specjalny splot czyni ją gładszą od zwyczajnej bawełny i lekko połyskująca na powierzchni.
  • Pościel z makosatyny — Makosatyna uchodzi za szlachetny materiał. Również powstaje z bawełny, ale w procesie delikatnego czesania bawełny. Jej cena może kilka razy przekraczać cenę zwykłych pościeli bawełnianych. Jest lekka i świetna na lato.
  • Pościel flanelowa — Flanela powstaje w procesie szarpania bawełny. Dlatego jej powierzchnia jest jakby zmechacona i bardzo ciepła. Na lato tego typu pościel może okazać się za ciepła, też dlatego jest bardzo popularna jako wybór na zimniejsze miesiące.
  • Pościel frotte — Frotte to również bawełna, a właściwości zawdzięcza procesowi produkcji. Frotte doskonale izoluje ciepło, więc jest to wybór dobry na zimniejsze dni.

Gdzie kupić pościel 160×200?

Pościel 160×200 to bardzo popularny wymiar pościeli dla łóżek jednoosobowych, młodzieży, a czasem jako osobne pościele dla par. Podczas robienia zakupów warto zwrócić uwagę na materiał oraz wzornictwo. Pościel 160×200 możemy zakupić w każdym sklepie z tekstyliami sypialnianymi. Jednak w obecnych czasach wielu z nas preferuje zakupy online. Zakupy robione w zaciszu swojego mieszkania przez internet wybiera wielu z nas. Warto przypomnieć, że również dla tej formy zakupów możliwe są zwroty zakupionych towarów. Często jednak nie mogą być odpakowane i oczywiście używane. PRezd zakupem warto dowiedzieć się ile czasu przysługuje na ewentualny zwrot, ale najlepiej od razu wybrać dobrze, by nie marnować czasu.