Płock – nieoczywista perła na turystycznej mapie Polski

Jeżeli ciągle zastanawiasz się, gdzie spędzić najbliższy weekend, Płock to odpowiedź, której nie powinieneś ignorować. Ten malowniczo położony miasto jest doskonałym miejscem do wypoczynku zarówno dla par szukających romantycznej atmosfery, jak i rodzin z dziećmi ceniących sobie ciekawe atrakcje i bogatą historię miejsca. Usytuowany pomiędzy Warszawą a Bydgoszczą, Płock bywa często pomijany przez turystów, co jest ogromnym błędem i niedocenieniem jego potencjału.

Wzgórze Tumskie w Płocku stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać rozlewiska Wisły – królowej polskich rzek. Sceneria jest tu naprawdę wyjątkowa, zwłaszcza o zachodzie słońca, kiedy to idealnie nadaje się na romantyczne spacery. To tutaj znajduje się również najdłuższe molo rzeczne w naszym kraju – kolejna atrakcja godna uwagi.

Płock jest miejscem pełnym historii – to właśnie tutaj spoczywają Władysław I Herman oraz Bolesław III Krzywousty. Znajduje się tu również Bazylika Katedralna, która swoim wnętrzem zachwyca nawet najbardziej wymagających turystów. Jednak to nie jedyny skarb historyczny tego miejsca – około pół godziny drogi od Płocka znajduje się Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. Mimo niewielkich rozmiarów, skansen oferuje wiele informacji o dawnych mieszkańcach tych terenów – Olendrach nadwiślańskich.

Jak dostać się do Płocka? Nikt nie powinien mieć z tym problemu – idealnym rozwiązaniem może być samochód, kierując się na Port Lotniczy Warszawa-Modlin, a następnie drogą krajową nr 62. Nie brakuje też bezpośrednich połączeń kolejowych. Bez wątpienia komunikacja publiczna umożliwia łatwy dostęp do tego nieoczywistego klejnotu na turystycznym mapie Polski.