Utrudnienia na drodze po wypadku spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę

Cicha wieś Parzeń, znajdująca się w gminie Brudzeń Duży, stała się sceną poważnego zdarzenia drogowego tuż przed godziną 16:00. W wyniku tego zdarzenia, dwa poszkodowane osoby musiały zostać ewakuowane do najbliższego szpitala przy pomocy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu okazało się, że za kierownicą jednego z pojazdów siedział pijany kierowca.

Według relacji Komendy Miejskiej Policji w Płocku, niebezpieczne zdarzenie miało miejsce około godziny 15:40. Zgłoszenie dotyczyło 24-letniego mężczyzny, który prowadził samochód marki suzuki. Młody kierowca, skręcając w lewo, nie zastosował się do podstawowych zasad ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa 31-letniej kobiecie, która jechała seatem. W wyniku tego manewru doszło do kolizji, która doprowadziła do obrażeń u 58-letniej pasażerki seata oraz 9-letniego dziecka. Obie osoby zostały natychmiast przetransportowane do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje sierżant sztabowy Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policja wykazała, że mężczyzna za kierownicą samochodu marki suzuki był pod wpływem alkoholu. Jego test na zawartość alkoholu w organizmie wykazał blisko 3 promile. Sierżant Jakubowska dodaje również, że ruch drogowy na trasie z Sikorza do Brudzenia Dużego jest aktualnie utrudniony i odbywa się wahadłowo. Przewiduje się, że utrudnienia mogą potrwać jeszcze do około godziny 18:30.