Jedyny producent higienicznych produktów papierowych w Płocku

W lutym 2023 roku firma Błysk Serwis rozpoczęła produkcję pierwszych rolek papieru. Przemysław Matuszewski, właściciel firmy, od razu zaznacza, że nie były one doskonałe. Proces doskonalenia był pełen prób i błędów. Jak twierdzi sam szef firmy, musiał nauczyć się wszystkiego od podstaw, aby móc prowadzić działalność w tej branży.

Matuszewski przyznaje, że musiał poświęcić wiele czasu na poszukiwanie lokalnego dostawcy papieru, potrzebnego do prowadzenia firmy sprzątającej. Niestety, wszyscy potencjalni producenci odsyłali go do pośredników czyli hurtowni, gdzie ceny były znacznie wyższe. W związku z tym, podjął decyzję o samodzielnej produkcji, przez co zmuszony był zgłębić temat produkcji papieru. Kupił jedną z maszyn i rozpoczął naukę – jak mówi – od rozebrania maszyny na części pierwsze i ponownego jej złożenia.

Minęło już pięć miesięcy od tych początków, a firma Błysk Serwis jest obecnie jedynym producentem higienicznych produktów papierowych w Płocku. Oferta firmy obejmuje zarówno papier toaletowy, jak również ręczniki papierowe, ręczniki składane typu ZZ do podajników oraz czyściwo.

Do produkcji swoich wyrobów firma korzysta z wysokiej jakości celulozy. Surowiec ten pozwala na produkcję miękkiego białego papieru toaletowego. Szef Błysk Serwis podkreśla również, że część surowca pochodzi z recyklingu, co ma pozytywny wpływ na środowisko.

Przemysław Matuszewski gwarantuje, że produkowane przez jego firmę papiery charakteryzują się wysoką chłonnością wody i tłuszczów. Dodatkowo, oferuje on swoje produkty w konkurencyjnych cenach, co stanowi kolejną zaletę zakupów bezpośrednio od producenta.