Kwintesencja motorowodnych rywalizacji powraca do Płocka: Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2023

W piątym już roku z rzędu, Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, współpracując z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego, jest organizatorem Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. W wyścigach weźmie udział około 40 najważniejszych graczy z kraju, którzy poza krajowymi sukcesami, osiągają także triumfy na arenie europejskiej oraz światowej. Cieszące się zasłużonym prestiżem zawody mają swojego Głównego Partnera, a jest nim Miasto Płock.

Kiedy sobota 26 sierpnia nadejdzie, od wczesnych godzin porannych przy molo w Płocku rozpoczną się przygotowania do zawodów, za które odpowiada około trzydziestu członków lokalnego WOPR. Tworząc atmosferę sportowego święta, strefa wokół mola oraz plaży zostanie udekorowana namiotami i baldachimami, a niebo rozświetli szereg balonów. Na uwagę zasługują również liczne reklamy i banery informacyjne. Obszar ten wypełnią także namioty różnych drużyn skuterów wodnych, które przygotowują swoje ekipy do rywalizacji.

Rozgrywki będą obserwowane przez zawodowy komentarz spikera. Zmagania można będzie podziwiać z plaży, skarpy nad Wisłą lub płockiego mola. Przez cały czas trwania Mistrzostw odbędzie się ponad dwadzieścia wyścigów mających na celu wyłonić najlepszych zawodników drugiej rundy Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych 2023. Oficjalny start zawodów planowany jest na godzinę 11:00.

Mimo sportowej rywalizacji, organizatorzy zwracają uwagę na promowanie bezpiecznego korzystania z aktywności motorowodnych. Warto dodać, że to jedno z największych sportowych wydarzeń, które odbędzie się na terenie Płocka w roku 2023.

Mistrzostwa cieszą się wsparciem wielu firm i instytucji. Miasto Płock zostało Głównym Partnerem zawodów, a tytuł głównego sponsora Rejonowego Płockiego WOPR w 2023 roku przypadł PKN ORLEN.