Podsumowanie tygodniowych działań policyjnej grupy "Speed"

Ostatnie dni były pełne intensywnych działań dla policyjnej jednostki o nazwie „Speed”, której zadaniem jest zwiększanie bezpieczeństwa na drogach Płocka i okolicznych powiatów. W ciągu minionego tygodnia mundurowi ukarali dziesiątki kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego, głównie poprzez przekraczanie dozwolonej prędkości.

Jednostka „Speed” została utworzona w odpowiedzi na rosnące zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze tej grupy skupiają się przede wszystkim na monitorowaniu prędkości pojazdów oraz identyfikacji i karaniu kierowców, którzy popełniają rażące wykroczenia.

Do kontroli ruchu drogowego służą im zarówno nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, jak i te oznakowane posiadające laserowe mierniki prędkości.

Sierżant sztabowy Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkreśla, że niewłaściwe dostosowanie prędkości do panujących warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

W ciągu ostatniego tygodnia, działania grupy „Speed” doprowadziły do zatrzymania niemal 70 pojazdów. Jak informuje sierż. szt. Monika Jakubowska, funkcjonariusze ujawnili łącznie 70 wykroczeń, z czego 62 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci wystawili łącznie 63 mandaty.

Nieodpowiedzialne zachowania na drodze stanowią zagrożenie nie tylko dla samych kierowców i ich pasażerów, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych najbardziej narażonych. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.