Długo oczekiwane otwarcie stadionu Wisły Płock planowane na 2 września

Przygotowania do wielkiego wydarzenia, które od lat wyczekiwali kibice Wisły Płock, dobiegają końca. Sobotni wieczór 2 września upłynie pod znakiem inauguracji nowo wybudowanego stadionu klubu. Budynek jest już gotowy i czeka jedynie na symboliczne akt przecięcia wstęgi oraz rozegranie pierwszego meczu.

Los chciał, że rywalem Nafciarzy będzie Polonia Warszawa. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:30. Ale zanim to nastąpi, o godzinie 16:00 prezydent Andrzej Nowakowski dokona uroczystego otwarcia stadiony przecinając wstęgę.

Planowane są również wcześniejsze atrakcje. Już o godzinie 14:30 zaplanowano zbiórkę kibiców na Starym Rynku, skąd wspólnie przemaszerują na stadion. To będzie okazja do śpiewu i mobilizacji przed spotkaniem. Kibice Wisły mają już na swoim koncie kilka takich marszów przez miasto – zawsze przebiegały one bez żadnych incydentów.

Marsz może okazać się strzałem w dziesiątkę także z innego powodu. Ze względu na niewielką liczbę miejsc parkingowych w pobliżu stadionu, dotarcie tam samochodem może być utrudnione. Zatem dla tych, którzy chcą poczuć atmosferę tego piłkarskiego święta już od samego początku, spacer z kibicami może być doskonałą alternatywą.