Mecz otwarcia Orlen Stadionu w Płocku: Wisła Płock kontra Polonia Warszawa

Planowane rozgrywki piłkarskie między drużynami Wisły Płock i Polonii Warszawa, które miały miejsce podczas uroczystego otwarcia Orlen Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, zostały sklasyfikowane jako wydarzenie masowe o podwyższonym ryzyku. W związku z powyższym, mieszkańcy miasta, nie tylko w rejonie stadionu, mogli oczekiwać zwiększonej obecności służb policyjnych.

Mecz ten odbył się w sobotę i stanowił inicjację nowo otwartego stadionu. Rywalizacja pomiędzy Nafciarzami a Polonią Warszawa zaplanowana była na godzinę 17:30 i stanowiła siódmą kolejkę I ligi. Mimo że był to mecz otwarcia, ze względu na potencjalne ryzyko, sytuacja była ścisłe monitorowana przez lokalne siły porządkowe. Jak zapewniała rzeczniczka płockiej policji Monika Jakubowska, funkcjonariusze utrzymywali ciągłą współpracę z przedstawicielami klubów piłkarskich i zapewniali bezpieczeństwo nie tylko w okolicach stadionu, ale także w całym mieście oraz na trasach potencjalnego przemieszczania się kibiców.

Początek gry na nowym płockim stadionie, przy kompletnej widowni wynoszącej 15 tysięcy osób, był zaplanowany na godzinę 17:30. To było pierwsze spotkanie, podczas którego kibice mogli skorzystać ze wszystkich 15 004 miejsc na trybunach A, B, C i D.