Orlen zaprasza na rejsy po Wiśle promujące budowę kompleksu petrochemicznego Olefin III w Płocku

Orlen, ogromny koncern naftowy, organizuje rejsy po Wiśle w Płocku. Celem jest promowanie swojej najważniejszej inwestycji – budowy rozbudowanego kompleksu petrochemicznego Olefin III.

Za każdym razem, kiedy statek odpływa z nabrzeża Wiślanego co godzinę, ma możliwość przewieźć około 100 pasażerów. Mieszkańcy są zachwyceni tą możliwością. Jedna z nich wyznała, że nigdy wcześniej nie miała okazji pływać i podziwiać Płocka z takiej perspektywy. Inna dodała, że to doskonałe miejsce do spędzenia czasu, zwłaszcza dla najmłodszych.

Orlen organizuje te rejsy jako ofertę dla mieszkańców lokalnej społeczności oraz turystów odwiedzających Płock. Jak wyjaśnia Ireneusz Wypych z Biura Komunikacji Korporacyjnej Orlenu, chodzi o pokazanie Płocka z innej strony – z perspektywy rzeki. Wypływając na wodę można też dowiedzieć się więcej o najnowszej inwestycji Orlenu – kompleksie Olefin III.

W trakcie rejsu pasażerowie mają okazję odkryć urokliwe, dzikie zakątki Wisły oraz podziwiać Płock z nowej perspektywy, w tym wzgórze Tumskie z katedrą i starówką. Można też przepłynąć pod zabytkowym mostem imienia Legionów Józefa Piłsudskiego. Inicjatywa Orlenu ma na celu nie tylko promowanie miasta, ale również przybliżenie mieszkańcom i turystom najnowszej i największej inwestycji koncernu w Europie – budowy kompleksu petrochemicznego Olefin III.