Płock ponownie gospodarzem żeglarskich Mistrzostw Polski i Regat o Puchar Orlenu

Przygotujcie się na emocje na płockim odcinku Wisły, gdzie po raz kolejny zbierają się czołowi żeglarze, by wziąć udział w zmaganiach na jachtach klasy MICRO. To będzie już dwunasta edycja takiego wydarzenia w tym mieście, a organizatorem jest KŻ Petrochemia Płock. W najbliższy weekend odbędą się tu Mistrzostwa Polski klasy Micro oraz Regaty o Puchar Orlenu.

Żeglarze z międzynarodowej klasy MICRO po raz dwunasty zagoszczą w Płocku od 15 do 17 września. To właśnie w Klubie Żeglarskim Petrochemia Płock zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski klasy Micro – ORLEN Cup 2023. Jak podkreśla Piotr Kułaga, przedstawiciel klubu, to profesjonalizm i unikalność akwenu sprawiły, że załogi chętnie wracają tu na najważniejsze regaty sezonu. W ciągu ostatnich jedenastu edycji w Płocku odbyło się osiem eliminacji Pucharu Polski klasy MICRO i trzy razy Mistrzostwa Polski.

Wiślane fale staną się areną rywalizacji dla absolutnej światowej elity żeglarskiej klasy Micro. Wśród nich zobaczymy między innymi Piotra Tarnackiego, zdobywcę jedenastu tytułów Mistrza Świata, który w lipcu tego roku na jachcie Energa po raz kolejny triumfował, zdobywając Mistrzostwo Świata w austriackim Gmunden.

Organizatorzy spodziewają się także udziału innych znakomitych zawodników. Na liście startowej mogą znaleźć się między innymi Piotr Mańczak, zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Świata czy Piotr Kowalewski, który zdobył srebro w dywizji racer podczas tegorocznych Mistrzostw Świata. Planowane jest przeprowadzenie dziewięciu wyścigów.