Drugie otwarcie Medycznego Uniwersytetu 3M w Płocku

Po raz drugi ruszył w Płocku Medyczny Uniwersytet 3M, który dostarcza edukacji zarówno najmłodszym jak i seniorom. Studenci mają możliwość zgłębiania tajników ciała ludzkiego, a uczelnią gości Akademia Mazowiecka w Płocku. Mariola Głowacka, prorektor Akademii Mazowieckiej oraz autorka projektu Uniwersytetu 3M, zapewnia, że dostarczane informacje są przekazywane w sposób dla każdego zrozumiały. W ramach nauki przewidziane są także praktyczne warsztaty.

Na zajęciach praktycznych, uczestnicy mogą nauczyć się takich umiejętności jak szycie ran przy użyciu symulatorów czy obsługi różnych urządzeń medycznych. Zajęcia odbywają się w Centrum Symulacji – miejscu, gdzie symulowane są różne środowiska medyczne, takie jak oddział szpitalny, poradnia czy domowy pokój pacjenta. Dr Głowacka wyjaśnia, że uczą oni także reagowania na sytuacje takie jak utrata przytomności czy zadławienie przez pacjenta.

Mariola Głowacka podkreśla również, że studenci mają okazję do obserwowania pracy personelu medycznego w czasie pandemii. Jednym z interesujących wydarzeń w ramach programu jest możliwość uczestniczenia w zajęciach w szpitalu dla pacjentów z COVID-19. Studenci ubierają specjalne kombinezony, gogle i obuwie ochronne i nauczą się wykonywać różne procedury medyczne w tym stroju, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Zajęcia na Uniwersytecie 3M prowadzone są przez wykładowców Akademii Mazowieckiej i będą trwały aż do czerwca.