Sezonowa konserwacja dróg: Płock w gotowości na jesień i zimę

Płocki Urząd Miasta zainicjował pierwsze działania mające na celu przygotowanie miejskich arterii komunikacyjnych na nadchodzący okres jesienno-zimowy. Prace te, które rozpoczęły się we wtorek na ulicy Żyznej, obejmują powierzchniowe utrwalanie nawierzchni drogowej.

Proces ten polega na zabezpieczaniu szczelin istniejących w nawierzchni, które stanowią potencjalne miejsce dla nagromadzenia wody podczas późniejszych miesięcy. W niskich temperaturach woda ta zamarza i powoduje pęknięcia asfaltu, co z kolei prowadzi do poważnych ubytków. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zimowa, a konkretnie – jest to powierzchniowe utrwalenie nawierzchni. Szczeliny są wypełniane specjalną emulsją, po czym zasypywane są grysem. Po kilku dniach, dzięki ruchowi samochodów, grys staje się integralną częścią emulsji. Aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez koła pojazdów, prędkość w miejscach takich prac jest ograniczana do 30 km/h.

Owe działania ruszyły pełną parą w minionym tygodniu, na ulicy Żyznej. Przewiduje się, że potrwają one do poniedziałku lub nawet wtorku. Następnie, prawdopodobnie już w środę 27 września, prace przy powierzchniowym utrwalaniu nawierzchni zostaną przeniesione na ulicę Zglenickiego. Drogowcy planują przeprowadzić interwencję na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dobrzyńską do odnowionego fragmentu Zglenickiego położonego w pobliżu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.