Szósta edycja Hackathonu City Coders Płock: maraton programistyczny dla pasjonatów technologii

Hackathon City Coders Płock to wydarzenie z pogranicza technologii i innowacji, które po raz szósty odbędzie się w Płocku. Jest to bezpłatny maraton programistyczny, skierowany do specjalistów IT, osób zajmujących się tworzeniem oprogramowania, projektantów graficznych, ale przede wszystkim do tych, którzy żyją pasją do kodowania.

Kolejne spotkanie entuzjastów programowania planowane jest na dni 7-8 października. Miejscem, gdzie drzwi otworzą się przed uczestnikami, jest CENTRUM EDUKACJI zlokalizowane przy Al. Kobylińskiego 25 w Płocku. W ramach tego maratonu programistycznego, uczestnicy będą zadani rozwiązaniem konkretnego problemu. Ich misją będzie stworzenie aplikacji mobilnej, software’u czy też platformy, które przyczynią się do zwiększenia komfortu życia mieszkańców Płocka.

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja hackathonu przyniesie wiele niespodzianek. Jednym z najważniejszych punktów programu jest fakt, że uczestnicy nie będą pracować na otwarte projekty, lecz na konkretnie zdefiniowane przez organizatorów zadania. Hackathon będzie trwał dwa dni, podczas których jego uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie doświadczonych mentorów oraz skorzystać z możliwości odpoczynku w doskonale wyposażonej strefie chill&relax.

Hasło przewodnie tegorocznego maratonu kodowania brzmi: „Smart City – better life”, co zwiastuje nacisk na rozwiązania technologiczne poprawiające jakość życia w miejskiej przestrzeni.