Wypadek w miejscowości Gilino: samochód ciężarowy zderzył się z maszyną rolniczą

W nocy z 24 na 25 września, w trakcie późnych godzin nocnych, miało miejsce niefortunne zdarzenie drogowe. W miejscowości Gilino, leżącej w gminie Bielsk, na szosie oznaczonej numerem 60, doszło do kolizji między samochodem ciężarowym a pojazdem rolniczym. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, wszystkie osoby zaangażowane w wypadek wyszły z niego bez obaw o zdrowie.

Zgodnie z dostarczonymi informacjami, około godziny 23:30 tego dnia, kierujący trzydziestolatkiem renault master uderzył w tył kombajnu do buraków. Maszynę rolniczą prowadził mężczyzna w wieku 38 lat. Zarówno osoba kierująca samochodem ciężarowym, jak i operator maszyny rolniczej byli trzeźwi – takie szczegóły przekazała sierżant sztabowy Monika Jakubowska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Płocku.

Kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem karnym oraz obciążony karą w postaci 10 punktów karnych. W miejsce wypadku ruszyły natychmiast służby ratunkowe, w tym zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielska oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Na miejscu zjawili się także pracownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele Policji.