Intensywne działania płockiej grupy "Speed" w poprawie bezpieczeństwa na drogach

Mundurowi z grupy „Speed”, działającej na terenie Płocka i powiatu, mieli ostatnio pełne ręce pracy. W ciągu paru ostatnich dni przeprowadzili kontrolę bliskiej setki pojazdów, co skutkowało nałożeniem wielu mandatów karnych.

Przypomina się, że celem działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z grupy „Speed” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach. Ich priorytetem jest zwalczanie nadmiernej prędkości oraz innych poważnych wykroczeń popełnianych przez tzw. piratów drogowych.

Miniony tydzień okazał się być niezwykle pracowity dla służb mundurowych. Jak informuje sierżant sztabowy Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, policjanci z mazowieckiej grupy „Speed” przeprowadzili kontrolę niemal stu pojazdów na drogach Płocka i powiatu, a także ujawnili aż 97 wykroczeń. Aż 89 z nich to przekroczenie dozwolonej prędkości.

Za te naruszenia kodeksu drogowego policyjni funkcjonariusze ukarali 85 osób mandatami karnymi. Policjanci zwracają uwagę, że nieumiejętne dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną śmiertelnych wypadków, za które odpowiadają kierowcy.