Konsekwencje domowej przemocy: 59-latek pod dozorem policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Sierpcu zdecydowali o zastosowaniu szeregów środków wobec mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. 59-letniu domowniku grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za swoje czyny.

Interwencja funkcjonariuszy miała miejsce po zgłoszeniu awantury domowej. Z relacji asp. Katarzyny Krukowskiej, oficera prasowego KPP w Sierpcu, wynika, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i bezpodstawnie wszczynał burdę. Skrzykiwał się i obrażał swoją żonę oraz syna, groził im śmiercią a także stosował przemoc fizyczną.

Nie był to jednak jedyny incydent tego rodzaju. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od sierpeckiej komendy, dzień po interwencji prokurator wydał postanowienie o nałożeniu na 59-latka policyjnego dozoru. Zakazano mu również kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych. Mężczyzna został natychmiastowo usunięty z miejsca zamieszkania.

Na skutek całej sytuacji, policjanci wszczęli wobec rodziny procedurę niebieskiej karty. Sam sprawca został zatrzymany i umieszczony w areszcie policyjnym. Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Za swoje czyny grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.