Rozbudowa Oddziału Zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Płocku zakończona

Modernizacja oddziału zakaźnego w płockim Szpitalu Wojewódzkim dobiegła końca, czekając na pacjentów komfortowe i bezpieczne pokoje oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Planowany termin uruchomienia nowego oddziału to listopad tego roku, jednak obecnie trwają jeszcze prace wyposażeniowe.

Oddział obserwacyjno-zakaźny w Szpitalu Wojewódzkim w Płocku po rozbudowie dysponować będzie 15 salami i 26 łóżkami. Ewa Milik-Józefiak, ordynator oddziału, podkreśla, że utworzono tam doskonałe warunki zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Wśród nowości znajdują się sale jedno- i dwuosobowe, wyposażone w śluzy. Oddział ma również trzy sale z ujemnym ciśnieniem, specjalnie zaprojektowane dla pacjentów cierpiących na choroby o wysokiej zaraźliwości, takie jak ebola czy wąglik. Milik-Józefiak zauważa, że takie sale byłyby nieocenione podczas pandemii COVID-19.

Przenosiny pacjentów do odnowionego oddziału zaplanowane są na listopad. Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe i wyposażeniowe. Dodatkowo, w rozbudowanym budynku powstaje nowy oddział rehabilitacyjny, który pomieści 40 pacjentów. Oddział ten ma rozpocząć swoją działalność na początku następnego roku.