Poszukiwany mężczyzna z Drobina zatrzymany przez policję w okolicach Płocka

Od lat będący na celowniku listu gończego i skrywający się poza granicami kraju mężczyzna, został zlokalizowany i aresztowany w pobliżu Płocka. Policjanci z podpłockiego Drobina, doprowadzili do zatrzymania 52-latka.

Sytuację tę relacjonuje sierżant sztabowy Monika Jakubowska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Płocku. Zgodnie z jej słowami, interwencja miała miejsce w ostatnich dniach, a dokładnie we wtorek 10 października. Funkcjonariusze z Drobina, po precyzyjnych działaniach operacyjnych, zdołali zidentyfikować miejsce przebywania poszukiwanego.

Jak mówi sierż. szt. Jakubowska, śledczy najpierw namierzyli poszukiwanego, a następnie przystąpili do jego zatrzymania. Mężczyzna był objęty listem gończym i od kilku lat skrywał się za granicą. Po powrocie do swojego rodzinnego terenu – Drobina został natychmiast aresztowany przez funkcjonariuszy.

52-letni mężczyzna został przetransportowany do Zakładu Karnego w Płocku, gdzie spędzi kilka następnych miesięcy. Zostanie postawiony przed wymiarem sprawiedliwości za jazdę pod wpływem alkoholu oraz kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu.